85-lecie Klubu

W dniach 11-12 lipca 2009 r. odbyły się obchody Jubileuszu 85-lecia GLZS „Korona-Pogoń” Stawiszyn.

11 lipca 2009 r.

Odbywały się mecze piłkarskie we wszystkich kategoriach wiekowych, od trampkarza, przez juniora i seniora, do oldboya włącznie.

W meczu oldboy wystąpili piłkarze grający w naszym klubie wiele lat temu, jak i Ci, którzy zakończyli karierę niedawno.

W głównym meczu drużyna seniorów spotkała się z drużyną II ligowej „Jaroty” Jarocin, trenowanej przez wychowanka naszego klubu, kol. Czesława Owczarka. Mecz zakończył się wynikiem 2:2.

12 lipca 2009 r.

Obchody drugiego dnia Jubileuszu rozpoczęły się od mszy świętej w kościele parafialnym w Stawiszynie. Po mszy uczestnicy obchodów , przy dźwiękach Gminnej Orkiestry Dętej przemaszerowali ulicami Stawiszyna na salę OSP Stawiszyn.

Podczas części oficjalnej uroczystości, wielu byłych i obecnych zawodników, działaczy i sponsorów, zostało uhonorowanych odznakami PZPN, WZPN, oraz DZPN Kalisz, a także medalami „Zasłużony dla Klubu”.

W uroczystości wzięli udział między innymi:

Senator RP Pan Piotr Kaleta,

Poseł na Sejm RP Pan Józef Racki,

Poseł na Sejm RP Pan Leszek Aleksandrzak,

Poseł na Sejm RP Pan Witold Sitarz,

oraz przedstawiciele władz województwa wielkopolskiego i Powiatu Kaliskiego.

Były listy gratulacyjne, podziękowania, puchary…

Po części oficjalnej odbył się uroczysty obiad i spotkanie koleżeńskie. Rozmowom i wspomnieniom nie było końca.