90-lecie klubu

W ostatni weekend czerwca klub GLZS Korona Pogoń Stawiszyn obchodził jubileusz 90-lecia istnienia.

W sobotę zorganizowano sportową część obchodów gdzie drużyny Korony Pogoń rozegrały towarzyskie spotkania. W pierwszym meczu drużyna Młodzika młodszego zmierzyła się z rówieśnikami z KKS--u Kalisz.rywalizacja zakończyła się wygraną gospodarzy 4:3. W następnym pojedynku piłkarze Żaków rozegrali mecz między sobą, rywalizacja zakończyła się wynikiem 6:5. Trampkarz starszy zmierzył się z Liskowiakiem Lisków ulegając gościom 4:5.

Mecz oldboyów (2 x 35 minut)

Stawiszyn – Kalisz 1:2 (1:0)

Bramki: Jerzy Szkudlarek (12.) – Tomasz Adamczyk (40.), Marcin Rubas (60.)

Stawiszyn: Tomasz Gałązka – Arkadiusz Gałązka, Radosław Białas, Piotr Pawlak, Mariusz Pawłowicz, Łukasz Derbich, Piotr Kmiecik, Krzysztof Gozdalik, Jerzy Szkudlarek, Sławomir Derbich, Radosław Bryś, Krzysztof Krawczyk, Lecha Sieradzki, Andrzej Szelągowski, Dariusz Urbaniak.

Kalisz: Jacek Kuświk – Marcin Rubas, Krzysztof Florczak, Sylwiusz Jakubowski, Arkadiusz Nowakowski, Tomasz Szukalski, Ireneusz Czajczyński, Zbigniew Ciamciak, Jacek Strzelczyk, Tomasz Adamczyk, Kamil Adamek, Tomasz Kobyłka, Jacek Nowakowski, Andrzej Kordylas, Janusz Wiśniewski, Dariusz Kaliszewski, Bartek Makowski, Jacek Wzorek.

Turniej seniorów

Miniturniej (każdy mecz 1 x 45 minut)

Korona/Pogoń Stawiszyn – CKS Zbiersk 6:1

Bramki: Patryk Brajer (15., 21., 27., 32.), Przemysław Siarkiewicz (28.), Mariusz Pawłowicz (39.) – Szymon Szczucki (24.)

CKS Zbiersk – Kalisz/Opatówek 2:6

Bramki: Damian Drzewiecki (32.), Szymon Pacholski (33.) – Mateusz Spychalski (4., 11., 39.), Konrad Chojnacki (21.), Dawid Gałczyński (23.), Adrian Nowak (44.)

Korona/Pogoń Stawiszyn – Kalisz/Opatówek 4:2

Bramki: Patryk Brajer (5., 15.), Tomasz Bażega (35.), Przemysław Siarkiewicz (38.) - Mateusz Spychalski (37.) Dawid Gałczyński (39.)

Korona/Pogoń: Tomasz Kubiak – Roman Gałązka, Patryk Szczęsny, Konrad Sadłowski, Arkadiusz Gałązka, Łukasz Adamiak, Bartosz Gronowski, Tomasz Bażega, Rafał Drzewiecki, Mateusz Majchrzak, Patryk Podlak, Przemysław Uciński, Jakub Woźniak, Hubert Brajer, Przemysław Siarkiewicz, Patryk Brajer, Mariusz Pawłowicz, Andrzej Szelągowski.

CKS: Szymon Sas – Mariusz Paradowski, Damian Konieczny, Szymon Szczucki, Bartosz Szczucki, Mateusz Pietrzak, Szymon Pacholski, Szymon Kaźmierczak, Błażej Jaskulski, Mikołaj Kuciński, Patryk Kaczmarek, Olaf Andrzejak, Daniel Matusiak, Robert Nowak, Mariusz Wawrzyniak, Jakub Stańczyk, Damian Drzewiecki.

Kalisz/Opatówek: Jacek Kuświk – Mateusz Mikołajczyk, Szymon Janik, Sylwester Biniaszczyk, Mateusz Florczak, Konrad Chojnacki, Kuba Sowiński, Adrian Nowak, Mateusz Spychalski, Dawid Gałczyński, Łukasz Grabowski, Krzysztof Florczak.

Oficjalną część jubileuszu zainaugurowano w kościele p.w. św. Bartłomieja Apostoła w Stawiszynie, Mszą świętą w intencji zmarłych i żyjących członków klubu.

Następnie odbył się przemarsz ulicami Stawiszyna do pobliskiej restauracji "Maxim" gdzie odbyła się uroczysta akademia. Jubileusz Korony Pogoń Stawiszyn swoją obecnością uświetnili: senator Witold Sitarz, poseł Leszek Aleksandrzak,v-cestarosta kaliski Andrzej Dolny, burmistrz Stawiszyna RobertJarzębski,burmistrzzaprzyjaźnionego miasta partnerskiego Drebach JensHaustein, członek zarządu Województwa Wielkopolskiego Krzysztof Grabowski, prezes Kaliskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej Andrzej Mroziński, v-ce prezes KOZPN Wojciech Kwiatkowski, członek KOZPN Czesław Guziałek, skarbnik UMiG w Stawiszynie Anna Manikowska, przewodniczący Rady Miejskiej w Stawiszynie Andrzej Rachwał, lek. med. Ireneusz Gołdyn, radna powiatu Kaliskiego Dorota Karpieko, oraz byli działacze i zawodnicy stawiszyńskiego klubu