KRONIKA KORONY POGOŃ STAWISZYN - lata 1996-1999. cz.1

KRONIKA KORONY POGOŃ STAWISZYN - lata 1996-1999. cz.1

Powstanie GLZS Korona-Pogoń

Zgodnie z zawartą umową między Zarządami w dniach 1 i 5 lipca 1996 roku, w sali ratuszowej przy Pl. Wolności 1 w Stawiszynie odbyło się zebranie założycielskie, na którym zostały wybrane władze GLZS „Korona-Pogoń”, Zarząd i Komisję Rewizyjną. Zgodnie z podjętą uchwałą Zarząd i Komisja Rewizyjna zostają wybrane na okres jednego roku. W tajnym głosowaniu wybrano Zarząd w składzie:

1. Zbigniew Barwiński- Przewodniczący

2. Tadeusz Paluszczak- Wiceprzewodniczący

3. Jan Marek Sztark- Sekretarz

4. Stanisław Posiłek- Skarbnik

5. Piotr Kubiak- Członek

6. Krzysztof Gozdalik- Członek

W skład Komisji Rewizyjnej zostali wybrani:

1.Jerzy Szkudlarek- Przewodniczący

2.Zbigniew Przybylski- Członek

3.Remigiusz Wojtkowiak- Członek

Głównym celem połączenia się klubów i powołania do życia jednego GLZS „Korona-Pogoń” było podniesienie poziomu sportowego a przynajmniej utrzymania go na dotychczasowym poziomie. Drugim ważnym a może i najważniejszym celem jest jak najracjonalniejsze gospodarowanie coraz to szczuplejszymi środkami finansowymi przeznaczanymi na działalność sportową. Trzecim to integracja środowiska naszej gminy i miasta Stawiszyna. W przedstawionym przez prezesa Zbigniewa Barwińskiego planu działania na okres jednego roku, który to został jednogłośnie zaakceptowany przez uczestników zebrania do najważniejszych spraw należało:

Utrzymanie drużyn seniorów w rozgrywkach Klasy Okręgowej, Kl. „B” i drużyny trampkarzy. Przygotowanie dokumentacji i zabezpieczenie środków w celu dokonania modernizacji obiektu sportowego. Gminny Ludowy Zespół Sportowy „Korona-Pogoń” Stawiszyn jest spadkobiercą 75-letniej historii „Pogoni”, 20-letniej „Korony” których działalność jest wspólna drogą o przyszłość sportu w naszej gminie i mieście Stawiszynie. Powstanie Gminnego Ludowego Zespołu Sportowego jest odzwierciedleniem przemiany ustrojowej naszego państwa i trwającej transplantacji w każdej dziedzinie życia, również i sportu. Jedno jest pewne, to historia określi wartość włożonej pracy i celowość powołania do życia Gminnego Ludowego zespołu Sportowego „Korona-Pogoń” Stawiszyn.

W sezonie 1996/97 klub prowadzi 3 drużyny piłkarskie:

1. Klasa okręgowa: Borowski Jan, Jankowski Marek, Zaradzki Arkadiusz, Kolasa Michał, Szkudlarek Krzysztof, Gozdalik Krzysztof, Kuciński Dariusz, Konczyński Jarosław, Wojtkowiak Remigiusz, Sztark Dariusz, Szelągowski Andrzej, Nawrocki Jarosław, Gałązka Arkadiusz, Gałązka Tomasz, Posiłek Tomasz, Przybylski Zbigniew, Kubiak Piotr, Chojnacki Mariusz, Miłek Władysław (trener)

2. Klasa "B" : Szafrański Mieczysław, Matuszczak Jacek, Jagielski Kazimierz, Paluszczak Tadeusz, Szafrański Wojciech, Kraszkiewicz Sylwester, Kraszkiewicz Zbigniew, Lubka Henryk, Lubka Ryszard, Pawłowicz Dariusz, Pawłowicz Mariusz, Wojciechowski Mariusz, Iwasiński Bartłomiej, Białas Radosław, Napruszewski Paweł, Urbaniak Dariusz, Górny Krzysztof.

3. Klasa młodzieżowa "Michałowicza" : Rogowicz Zbigniew, Pawlikowski Ireneusz, Wawrzyniak Artur, Macniak Marek, Derbich Łukasz, Gałązka Roman, Korczyński Artur, Korczyński Łukasz, Szurek Marcin, Derbich Arkadiusz, Frątczak Tomasz, Wójcik Dawid, Macniak Waldemar, Sobczak Mariusz, Iwasiński Maciej, Tomasik Przemysław, Fic Mariusz, Czrnojańczyk Jarosław, Lipiński Michał, Kubiak Łukasz, Kosmala Tomasz, Ożóg Dariusz, Łuczak Marcin, Janusz Grzegorz

Kadencja Zarządu GLZS Korona Pogoń trwała 1 rok. Był to rok ciężkiej próby integracji środowisk na rzecz Gminnego Zespołu Sportowego. W tym czasie udało się przygotować środki finansowe, które pozwoliły na rozpoczęcie przygotowań do modernizacji obiektu sportowego. Osiągnięto także spore sukcesy na niwie sportowej. I tak do sukcesów należy zaliczyć:

-Utrzymanie się I-wszej drużyny w Klasie Okręgowej.

- Zajęcie 4-go miejsca drugiej drużyny w rozgrywkach Klasy "B"

- Powołanie do kadry Wojewódzkiej K.O.Z.P trzech zawodników drużyny młodzieżowej tj:

Roman Gałązka, Łukasz Derbich, Zbigniew Rogowicz.

Trenerem drużyny młodzieżowej jest Górny Andrzej, kierownikiem Sztark Marek.

Był to naprawdę bardzo owocny rok w działalności klubu.

Sezon 1997/98

12.07.1997 - Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze

Nowo wybrany zarząd:

Przewodniczący - Barwiński Zbigniew

V-ce Przewodniczący - Kubiak Piotr

Sekretarz - Sztark Jan Marek

Skarbnik - Posiłek Stanisław

Członkowie - Posiłek Tomasz, Gozdalik Krzysztof, Antczak Grzegorz, Górny Andrzej, Wojtkowiak Remigiusz.

Komisja Rewizyjna: Szkudlarek Jerzy, Olszanowski Piotr, Posiłek Maciej.

Rozpoczęcie rozgrywek sezonu 1997/98

- I drużyna - Klasa Okręgowa

- II drużyna - Klasa "B"

- drużyna młodzieżowa - Klasa Deyny

Przygotowanie przez Zarząd środków finansowych, dokumentacji w celu jak najszybszego rozpoczęcia prac modernizacyjnych obiektu.

Rozpoczęcie modernizacji płyty boiska: demontaż bramek, ławek i ogrodzenie płyty boiska.

Zakończenie rozgrywek:

I drużyna - 10 miejsce (spadek do Klasy "A")

II drużyna - 5 miejsce

Drużyna młodzieżowa - 8 miejsce.

Sezon 1998/99

I drużyna - Klasa "A"

II drużyna - Klasa "B"

drużyna młodzieżowa - zostaje wycofana z rozgrywek z powodu: modernizacji płyty boiska oraz rezygnacji trenera Andrzeja Górnego.

W bieżącym roku zostały zakończone prace w postaci całkowitego remontu dachu na szatni i toaletach oraz ogrodzenia wokół obiektu. Rok 1999 to zakończenie remontu płyty boiska,oddanie do użytku łaźni i pryszniców dla zawodników, pobudowanie pomieszczenia na sprzęt oraz oddanie pomieszczenia sędziowskiego. 

W bieżącym roku zorganizowano również Jubileusz 75-lecia Pogoni oraz 20-lecia Korony. Była to inicjatywa  Zarządu i życzliwych działaczy, aby uszanować i uhonorować dorobek ludzi związanych z oboma klubami.

Poniżej zmodernizowana płyta boiska oraz budynek klubu.

Prasa lokalna o Koronie Pogoń

Jubileusz w obiektywie.

Komentarze

Dodaj komentarz
do góry więcej wersja klasyczna
Wiadomości (utwórz nową)
Brak nieprzeczytanych wiadomości